Ρεάλ Μαδρίτης: Γύρισε ο Κάρολ και πέρασε 79-65 από την Εστουδιάντες

Ο Τζέισι Κάρολ ξεπέρασε τον τραυματισμό του από τον αγώνα με τον Παναθηναϊκό και με 17 πόντους σε 18,5 λεπτά, οδήγησε τη Ρεάλ Μαδρίτης στην εκτός έδρας νίκη επί της Εστουδιάντες με 79-65 την Κυριακή. Ο Αμερικανός είχε 3/7 τρίποντα, 3/5 δίποντα και 2/2 βολές στον αγώνα για το Πρωτάθλημα…ΠερισσότεραΡεάλ Μαδρίτης: Γύρισε ο Κάρολ και πέρασε 79-65 από την Εστουδιάντες

Euroleague: Σόκαρε τη Ρεάλ η Μπασκόνια, στην παράταση η Μπάγερν, μεγάλη νίκη η Βιλερμπάν

Σπουδαία νίκη σημείωσε η Μπασκόνια επί της Ρεάλ Μαδρίτης (84-64), η Μπάγερν Μονάχου χρειάστηκε την παράταση για να πάρει το ντέρμπι της Γερμανίας κόντρα στην Άλμπα Βερολίνου (101-95), ενώ η Βιλερμπάν σταμάτησε το σερί της Αρμάνι Μιλάνο (78-69), στην 24η αγωνιστική της Euroleague. Η Μπασκόνια (11-13) έκανε… πάρτι στο “σπίτι”…ΠερισσότεραEuroleague: Σόκαρε τη Ρεάλ η Μπασκόνια, στην παράταση η Μπάγερν, μεγάλη νίκη η Βιλερμπάν

L’ Equipe: Για Ερτέλ η Βιλερμπάν μέχρι το τέλος της σεζόν

Την προσθήκη του Τόμας Ερτέλ μέχρι το τέλος της σεζόν επιθυμεί η Βιλερμπάν ώστε να ενισχυθεί με τον πολύπειρο Γάλλο γκαρντ. Σύμφωνα με δημοσίευμα της L’ Equipe, ο Τόμας Ερτέλ διατηρεί φιλικό σχέση με τον ιδιοκτήτη της Βιλερμπάν, Τόνι Πάρκερ κι επιθυμεί κι ο ίδιος να επιστρέψει στα παρκέ και…ΠερισσότεραL’ Equipe: Για Ερτέλ η Βιλερμπάν μέχρι το τέλος της σεζόν

Η Ρεάλ Μαδρίτης 98-87 τη Μούρθια των Φράνκαμπ-Γουέμπ

Η Ρεάλ ζορίστηκε για ένα ημίχρονο, ωστόσο έκαμψε την αντίσταση της Μούρθια με 98-87 την Τρίτη σε αγώνα της Liga Endesa. Η Μούρθια του Κόνερ Φράνκαμπ, με τον πρώην παίκτη της Λάρισας, Τζέιμς Γουέμπ, για πρώτη φορά στην αποστολή της, δυσκόλεψε τη Ρεάλ στη Μαδρίτη, αφού προηγήθηκε με 32-24 στο…ΠερισσότεραΗ Ρεάλ Μαδρίτης 98-87 τη Μούρθια των Φράνκαμπ-Γουέμπ

Liga Endesa: Νίκη στο… νήμα για Ρεάλ και Βαλένθια, εύκολα η Μπασκόνια

Η Μπασκόνια είχε ένα εύκολο βράδυ κόντρα στη Σαραγόσα (89-61), ενώ Ρεάλ Μαδρίτης και Βαλένθια δυσκολεύτηκαν να νικήσουν τις Γκραν Κανάρια (81-80) Ουνικάχα Μάλαγα (85-89) αντίστοιχα, για την 22η αγωνιστική της Liga Endesa. Η Μπασκόνια είχε ένα πολύ εύκολο βράδυ, καθώς επικράτησε της Σαραγόσα με 89-61, με τον Ντράγκιτς να κάνει…ΠερισσότεραLiga Endesa: Νίκη στο… νήμα για Ρεάλ και Βαλένθια, εύκολα η Μπασκόνια

Μποχωρίδης: Μεγάλος προπονητής ο Λάσο, αλλά μικρός άνθρωπος!

Την απάντησή του σε όσα υποστήριξε ο προπονητής της Ρεάλ Μαδρίτης, Πάμπλο Λάσο, κατηγορώντας τον Λευτέρη Μποχωρίδη για τον τραυματισμό του Τζέισι Κάρολ, έδωσε ο Έλληνας γκαρντ του Παναθηναϊκού. Μιλώντας στην κάμερα της NOVA, ο Λευτέρης Μποχωρίδης ρωτήθηκε για όσα υποστήριξε ο Λάσο και δεν έκρυψε την οργή του, κατηγορώντας…ΠερισσότεραΜποχωρίδης: Μεγάλος προπονητής ο Λάσο, αλλά μικρός άνθρωπος!

Πέρασε δύσκολα από το Βερολίνο η Ρέαλ Μαδρίτης, 72-63 την Άλμπα

Η Ρεάλ Μαδρίτης καρδιοχτύπησε στο τέλος του αγώνα, αλλά τελικά πήρε τη νίκη επί της Άλμπα Βερολίνου με 72-63, για την 23η αγωνιστική της Euroleague. Η Ρεάλ έδειξε ότι θα μπορούσε να φτάσει σε μία εύκολη επικράτηση, όντας μπροστά στο σκορ με 10 πόντους (30-40) στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου…ΠερισσότεραΠέρασε δύσκολα από το Βερολίνο η Ρέαλ Μαδρίτης, 72-63 την Άλμπα

Ρεάλ : Νοσοκομείο ενόψει Λεβάντε

Ρεάλ : “Νοσοκομείο” ενόψει Λεβάντε Με πολλές απουσίες θα παίξει η Ρεάλ Μαδρίτης αύριο κόντρα στη Λεβάντε. Πολλά τα προβλήματα για τον Ζινεντίν Ζιντάν για την αυριανή (30.1) αναμέτρηση με τη Λεβάντε για το πρωτάθλημα. Δεν έχει ξεπεράσει το πρόβλημα στο γόνατο ο Σέρχιο Ράμος που τον ταλαιπωρεί εδώ και…ΠερισσότεραΡεάλ : Νοσοκομείο ενόψει Λεβάντε

Τα highlights του Ρεάλ Μαδρίτης-Παναθηναϊκός (video)

Δείτε τα highlights του αγώνα Ρεάλ Μαδρίτης – Παναθηναϊκός (76-66) που έγινε την Τετάρτη (27/01) για την 22η αγωνιστική της Euroleague. Ο Παναθηναϊκός προσπάθησε στο δεύτερο ημίχρονο να διορθώσει την εικόνα του, όμως δεν αρκούσε ώστε να επιστρέψει από το -22 (49-27) του πρώτου 20αλέπτου. ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ Κάτας: Δεν βρεθήκαμε…ΠερισσότεραΤα highlights του Ρεάλ Μαδρίτης-Παναθηναϊκός (video)

Κάτας: Δεν βρεθήκαμε στο γήπεδο στο πρώτο ημίχρονο

Στα διαφορετικά πρόσωπα τα οποία παρουσίασε ο Παναθηναϊκός, μεταξύ πρώτου και δευτέρου ημιχρόνου, στον αγώνα με τη Ρεάλ Μαδρίτης στην Ισπανία, στάθηκε ο Όντεντ Κάτας έπειτα από την ήττα, με 76-66 της ομάδας του. Συγκεκριμένα ο Κάτας δήλωσε έπειτα από τον αγώνα: “Παρουσιάσαμε δύο διαφορετικά ημίχρονα. Στο πρώτο ημίχρονο δεν…ΠερισσότεραΚάτας: Δεν βρεθήκαμε στο γήπεδο στο πρώτο ημίχρονο

Έπεσε ξανά στη Μαδρίτη 76-66 από τη Ρεάλ ο Παναθηναϊκός

Άλλη μια ήττα στη Euroleague κατέγραψε την Τετάρτη (27/01) ο Παναθηναϊκός με 76-66 από τη Ρεάλ Μαδρίτης στην Ισπανία. Ήταν η 12η συνεχόμενη από τους Μαδριλένους που αυτή τη φορά έφτασαν στην επικράτηση δίχως να πρέπει να καταβάλουν τεράστια προσπάθεια. Αφού πέταξε στα σκουπίδια το πρώτο ημίχρονο (49-27 για τη Ρεάλ)…ΠερισσότεραΈπεσε ξανά στη Μαδρίτη 76-66 από τη Ρεάλ ο Παναθηναϊκός

Ρεάλ Μαδρίτης-Παναθηναϊκός: Αναζητώντας ένα σπουδαίο διπλό

Πολύ δύσκολη αποστολή έχει απόψε (22:00, Novasports2HD) ο Παναθηναϊκός (7-13), ο οποίος δοκιμάζεται στην έδρα της πανίσχυρης Ρεάλ Μαδρίτης (13-8), για την 22η αγωνιστική της κανονικής περιόδου της EuroLeague. “Πάντα προσπαθείς να κερδίσεις, φυσικά γνωρίζουμε ότι η Μαδρίτη είναι ένα από τα πιο δύσκολα μέρη που μπορεί να αγωνιστεί κανείς“,…ΠερισσότεραΡεάλ Μαδρίτης-Παναθηναϊκός: Αναζητώντας ένα σπουδαίο διπλό

Λάσο: Προπονήθηκε ο Γιουλ, απών ο Λαπροβίτολα

Ο Σέρχιο Γιουλ έβγαλε το πρόγραμμα προπόνησης της Ρεάλ Μαδρίτης, όπως γνωστοποίησε ο προπονητής της, Πάμπλο Λάσο, μιλώντας για τον αυριανό αγώνα με τον Παναθηναϊκό στη Μαδρίτη. Ο Λάσο εξήγησε ότι σίγουρος απών από τον αγώνα θα είναι ο Λαπροβίτολα και πως για τους υπόλοιπους που αντιμετωπίζουν κάποια προβλήματα θα…ΠερισσότεραΛάσο: Προπονήθηκε ο Γιουλ, απών ο Λαπροβίτολα

Κάτας: Πρέπει να ξεκινάμε από την άμυνα – Κασελάκης: Εννοείται ότι πάμε για τη νίκη

Για τη Μαδρίτη αναχώρησε το πρωί της Τρίτης (26/1) η αποστολή του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ ενόψει της αυριανής εκτός έδρας αναμέτρησης με την Ρεάλ Μαδρίτης (27/1, 22:00) για την 22η αγωνιστική της κανονικής περιόδου της Euroleague. Ο προπονητής του “τριφυλλιού”, Όντεντ Κάτας, δήλωσε σχετικά με τον αγώνα της Μαδρίτης: “Νιώθω καλύτερα κάθε μέρα,…ΠερισσότεραΚάτας: Πρέπει να ξεκινάμε από την άμυνα – Κασελάκης: Εννοείται ότι πάμε για τη νίκη

Χωρίς Παπαπέτρου-Παπαγιάννη και στη Μαδρίτη ο Παναθηναϊκός

Ούτε στον αγώνα της Τετάρτης με τη Ρεάλ Μαδρίτης θα αγωνιστούν ο Ιωάννης Παπαπέτρου και ο Γιώργος Παπαγιάννης, αφού κρίνονται ανέτοιμοι από το ιατρικό επιτελείο του Παναθηναϊκού.  Ο Όντεντ Κάτας δεν μπορεί να υπολογίζει στους δύο Έλληνες παίκτες ούτε για τον αγώνα με τη Ρεάλ στην 22η αγωνιστική της Euroleague…ΠερισσότεραΧωρίς Παπαπέτρου-Παπαγιάννη και στη Μαδρίτη ο Παναθηναϊκός

Ρεάλ Μαδρίτης – Ανδόρα 86-79: Εύκολα η Βασίλισσα

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε σχετικά εύκολα την Ανδόρα, παρά το τελικό 86-79, για την 21η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος. Από την αρχή της αναμέτρησης, η ομάδα του Πάμπλο Λάσο επέβαλλε τον ρυθμό της και δεν επέτρεψε στην Ανδόρα, σε καμία περίπτωση του αγώνα, να την απειλήσει. Με τον Φάμπιαν Κοζέρ…ΠερισσότεραΡεάλ Μαδρίτης – Ανδόρα 86-79: Εύκολα η Βασίλισσα