Ρεάλ Μαδρίτης: Γύρισε ο Κάρολ και πέρασε 79-65 από την Εστουδιάντες

Ο Τζέισι Κάρολ ξεπέρασε τον τραυματισμό του από τον αγώνα με τον Παναθηναϊκό και με 17 πόντους σε 18,5 λεπτά, οδήγησε τη Ρεάλ Μαδρίτης στην εκτός έδρας νίκη επί της Εστουδιάντες με 79-65 την Κυριακή. Ο Αμερικανός είχε 3/7 τρίποντα, 3/5 δίποντα και 2/2 βολές στον αγώνα για το Πρωτάθλημα…ΠερισσότεραΡεάλ Μαδρίτης: Γύρισε ο Κάρολ και πέρασε 79-65 από την Εστουδιάντες

TV: Πλούσιο το μπασκετικό πρόγραμμα του Σαββάτου (6-2)

Πολύ πλούσιο είναι το μπασκετικό τηλεοπτικό πρόγραμμα του Σαββάτου (6/2) με αγώνες από το απόγευμα μέχρι τα ξημερώματα της Κυριακής (7/2). Το μενού περιλαμβάνει πέντε αγώνες της Stoiximan Basket League, δύο παιχνίδια NBA, Εθνική Γυναικών, Liga Endesa, Τελικό Διηπειρωτικού Κυπέλλου και NCAA. Αναλυτικά οι τηλεοπτικές μεταδόσεις του Σαββάτου (6/2): 17:00…ΠερισσότεραTV: Πλούσιο το μπασκετικό πρόγραμμα του Σαββάτου (6-2)

Liga Endesa: Νίκη στο… νήμα για Ρεάλ και Βαλένθια, εύκολα η Μπασκόνια

Η Μπασκόνια είχε ένα εύκολο βράδυ κόντρα στη Σαραγόσα (89-61), ενώ Ρεάλ Μαδρίτης και Βαλένθια δυσκολεύτηκαν να νικήσουν τις Γκραν Κανάρια (81-80) Ουνικάχα Μάλαγα (85-89) αντίστοιχα, για την 22η αγωνιστική της Liga Endesa. Η Μπασκόνια είχε ένα πολύ εύκολο βράδυ, καθώς επικράτησε της Σαραγόσα με 89-61, με τον Ντράγκιτς να κάνει…ΠερισσότεραLiga Endesa: Νίκη στο… νήμα για Ρεάλ και Βαλένθια, εύκολα η Μπασκόνια

Πλούσιο το μπασκετικό τηλεοπτικό μενού της Κυριακής (31-1)

Πολλές και συναρπαστικές μπασκετικές μάχες περιλαμβάνει το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Κυριακής (31/1), με δράση σε Stoiximan Basket League, Liga Endesa, Πρωτάθλημα Τουρκίας, VTB League και NBA. Στη Stoiximan Basket League διεξάγεται ο αγώνας Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ-Προμηθέας Πάτρας (17:00, ΕΡΤ3). Στο NBA, η prime time της Κυριακής 31/1 επιφυλάσσει δύο πολυαναμενόμενους αγώνες.…ΠερισσότεραΠλούσιο το μπασκετικό τηλεοπτικό μενού της Κυριακής (31-1)

Οι… πορτοκαλί τηλεοπτικές μεταδόσεις του Σαββάτου (30-1)

Πολλές και συναρπαστικές μπασκετικές μάχες περιλαμβάνει το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Σαββάτου (30/1), με δράση στη Stoiximan Basket League, τη Liga Endesa και το NBA. Τέσσερις αγώνες διεξάγονται σήμερα (30/1) στη Stoiximan Basket League που θα μεταδοθούν ζωντανά από την ΕΡΤ3 και το ERTFLIX. Στη Liga Endesa διεξάγεται ο αγώνας Ανδόρα-Τενερίφη…ΠερισσότεραΟι… πορτοκαλί τηλεοπτικές μεταδόσεις του Σαββάτου (30-1)

Βαλένθια – Μπασκόνια 83-61: Με τον Κάλινιτς μπροστάρη

Η Βαλένθια δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο, αλλά τελικά πήρε τη νίκη επί της Μπασκόνια με 83-61, για την 21η αγωνιστική της Liga Endesa. Για ένα ημίχρονο λοιπόν, η Βαλένθια δεν μπόρεσε να ξεφύγει στο σκορ, με την ομάδα του Ντούσκο Ιβάνοβιτς να μένει κοντά της. Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε στο…ΠερισσότεραΒαλένθια – Μπασκόνια 83-61: Με τον Κάλινιτς μπροστάρη

Χιπουθκόα – Μπαρτσελόνα 68-110: Τυφώνας οι Καταλανοί

Η Μπαρτσελόνα είχε το πιο εύκολο απόγευμα της σεζόν, καθώς επικράτησε άνετα της Χιπουθκόα με 110-68, στην 21η αγωνιστική της Liga Endesa, τελειώνοντας την υπόθεση νίκη από το πρώτο ημίχρονο. Η ομάδα του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους δείχνει να έχει βρει για τα καλά τα πατήματά της, καθώς απόψε στο γήπεδο της…ΠερισσότεραΧιπουθκόα – Μπαρτσελόνα 68-110: Τυφώνας οι Καταλανοί

Ρεάλ Μαδρίτης – Ανδόρα 86-79: Εύκολα η Βασίλισσα

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε σχετικά εύκολα την Ανδόρα, παρά το τελικό 86-79, για την 21η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος. Από την αρχή της αναμέτρησης, η ομάδα του Πάμπλο Λάσο επέβαλλε τον ρυθμό της και δεν επέτρεψε στην Ανδόρα, σε καμία περίπτωση του αγώνα, να την απειλήσει. Με τον Φάμπιαν Κοζέρ…ΠερισσότεραΡεάλ Μαδρίτης – Ανδόρα 86-79: Εύκολα η Βασίλισσα

TV: Πανδαισία μπάσκετ από το μεσημέρι μέχρι τα ξημερώματα!

Πολύ πλούσιο είναι το μπασκετικό τηλεοπτικό πρόγραμμα της Κυριακής (24/1) με μεταδόσεις από Stoiximan Basket League, Liga Endesa, Πρωτάθλημα Τουρκίας και NBA! Οι μπασκετικές τηλεοπτικές μεταδόσεις της Κυριακής (24/1) με χρονολογική σειρά: 13:30 Ρεάλ Μαδρίτης – Ανδόρα COSMOTE SPORT 7HD 16:30 Μπελεντίγιε – Φενέρμπαχτσε COSMOTE SPORT 5HD 17:00 Λάρισα Bread…ΠερισσότεραTV: Πανδαισία μπάσκετ από το μεσημέρι μέχρι τα ξημερώματα!